mapa strony   |

Smutna wiadomość

19.03.2019

Drodzy Rodzice!

 

 

     Piszę do Państwa w bardzo smutnej i trudnej dla mnie i całej społeczności szkolnej sytuacji.  Jak już Państwo wiecie zmarła Pani Małgorzata Krzyścin – nasza koleżanka z pracy, dla niektórych z nas przyjaciółka, członek bliskiej rodziny, nauczycielka naszych uczniów, kochająca mama naszych uczennic Matyldy i Mai.

 

     Jest to wielka tragedia dla całej naszej społeczności szkolnej, z którą musimy sobie poradzić.  Od chwili kiedy o tym się dowiedziałam jest mi bardzo smutno, czuję gniew i złość. Śmierć ta spowodowała wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły wiele emocji i z pewnością jeszcze wiele ich przed nami. Kolejne dni będą dla nas bardzo trudne. Proszę, o to abyście rozmawiali ze swoimi dziećmi i ich obserwowali. Proszę także o kontakt w sytuacji, gdy zauważycie coś niepokojącego u swoich pociech. Bądźmy wszyscy czujni.

 

     W dniu wczorajszym nauczyciele porozmawiali z uczniami we wszystkich klasach o tym, co się wydarzyło. Ustalono także, że wszyscy uczniowie i ich rodzice zawsze mogą zwrócić się do nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, jeśli będą chcieli zadać jakieś pytania dotyczące tej trudnej sytuacji.

 

     Podjęłam współpracę z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej. Także w dniu wczorajszym  specjaliści-terapeuci rozmawiali z uczniami klasy 4b, w której wychowawcą była Pani Małgosia oraz w klasach 2b i 6b, w klasach do których uczęszczają Matylda i Maja.

 

     Chciałam także poinformować, że każdy uczeń, a także Państwo możecie skorzystać z pomocy i konsultacji ze specjalistą z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kłodzku pod numerem telefonu 74 8658 658. Ponadto w piątek - 22. 03. 2019 r. będzie w szkole specjalista- terapeuta, który może porozmawiać indywidualnie z uczniami, którzy będą potrzebowali pomocy w tej trudnej sytuacji.

 

     Jesteśmy bardzo poruszeni tym smutnym wydarzeniem. Dołożymy wszelkich starań, aby przejść ten czas najlepiej jak to możliwe.

 

Renata Dudek

 

Wersja do druku
« inne aktualności